Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ Վիվա-ՄՏՍ-ն իր բիզնես փաթեթում ավելացրել է «Վիրտուալ ԱՀԿ» նոր ծառայությունը՝ բջջային պրեֆիքսով համարների համար։ Ծառայությունն օգնում է ձեռնարկատերերին վերահսկել բոլոր զանգերը և բաց թողնված զանգերի քանակը հասցնել զրոյի։ «Վիրտուալ ԱՀԿ» ծառայության միացումը կատարվում է մեկ աշխատանքային օրում, չի պահանջում կապիտալ ներդրումներ, իսկ ծառայության դիմաց ամսական վճարը սկսվում է ընդամենը 7 000 ՀՀ դրամից։
Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ վիրտուալ ԱՀԿ-ի միջոցով ընկերության համարները դառնում են բազմալիք, ինչը նշանակում է, որ հաճախորդներն այլևս չեն լսի «զբաղված է» ազդանշանը: Ձայնային ազդանշանների փոխարեն վիրտուալ ԱՀԿ-ն կողջունի բաժանորդներին կամ կառաջարկի ձայնային ընտրացանկ: Եթե օպերատորներից ոչ ոք չկարողանա արագ պատասխանել զանգին, ծառայությունը ներողություն կխնդրի և կխնդրի մնալ կապի մեջ: Հաճախորդները, որոնք չեն կարող սպասել, ինքնապատասխանիչի միջոցով հաղորդագրություն ձայնագրելու կամ հետադարձ զանգ պատվիրելու հնարավորություն կունենան:
Այսօր Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ «Վիրտուալ ԱՀԿ»-ի վեբ ինտերֆեյսը պարունակում է զանգերի մշակման մի քանի տասնյակ գործառույթներ՝ զանգերի երթուղիների և համարների ժամանակացույցի կարգավորում, զանգերի վերահասցեավորում, բաց թողնված զանգերի վերաբերյալ ծանուցումներ, ինտեգրում՝ CRM-ին, սև ցուցակ, հետադարձ զանգի վիջեթ կայքից և այլն:
Ընկերության ղեկավարը ստացված, կատարված և բաց թողնված զանգերի պատմության և վիճակագրության մուտք ունի: Կարելի է լսել ցանկացած խոսակցության ձայնագրություն՝ հասկանալու համար, թե որքան լավ են մենեջերները սպասարկում հաճախորդներին:
Կարգավորումների արագ կառավարման և խոսակցությունների պատմությանն ու ձայնագրությունների շուրջօրյա հասանելիության համար արդեն թողարկվել է Վիվա-ՄՏՍ-ի «Վիրտուալ ԱՀԿ» բջջային հավելվածը (հասանելի է ներբեռնման համար App Store-ում և Google Play-ում):
Վիվա-ՄՏՍ-ը հոգացել է, որ «Վիրտուալ ԱՀԿ» ծառայությունից կարողանան օգտվել հնարավորինս շատ կորպորատիվ հաճախորդներ՝ անկախ բիզնեսի չափից: Ճկուն տարիֆիկացումը և մի շարք հավելյալ հնարավորությունները թույլ են տալիս հետաքրքրություն առաջացնել ինչպես 2-ից 5 աշխատակից ունեցող ընկերությունների, այնպես էլ խոշոր կազմակերպությունների մոտ, որոնց անձնակազմում հարյուրավոր մենեջերներ են ներգրավված:

«Виртуальная АТС» новая услуга для клиентов Вива-МТС
Рады сообщить, что компания Вива-МТС добавила в пакет услуг для бизнеса новый сервис «Виртуальная АТС» для номеров с мобильным префиксом. Услуга помогает предпринимателям контролировать все звонки и свести к нулю долю пропущенных вызовов. Виртуальная АТС подключается за один рабочий день, не требует капитальных вложений и стоит всего от 7 000 драмов в месяц.
С виртуальной АТС Вива-МТС номера компании становятся многоканальными, а значит, клиенты больше не услышат «занято». Вместо гудков виртуальная АТС проиграет приветствие или предложит голосовое меню. Если никто из операторов не сможет быстро ответить на звонок, сервис извинится и попросит оставаться на линии. Клиенты, которые не могут ждать, получат возможность записать сообщение на автоответчик или заказать обратный звонок из очереди.
На сегодняшний день в веб-интерфейсе виртуальной АТС Вива-МТС представлено несколько десятков функций для обработки звонков: настройка маршрутов звонка и расписания номеров, переадресация, уведомления о пропущенных, интеграции с CRM, черный список, виджет обратного звонка с сайта и др.
Руководителю доступна история и статистика вызовов – принятых, совершенных и пропущенных. Можно прослушать запись любого разговора, чтобы понять, насколько качественно менеджеры обслуживают клиентов.
Для оперативного управления настройками и круглосуточного доступа к истории и записям разговоров уже выпущено мобильное приложение виртуальной АТС Вива-МТС (доступно для скачивания в App Store и Google Play).
В Вива-МТС позаботились о том, чтобы услугой «Виртуальная АТС» могли пользоваться как можно больше корпоративных клиентов, независимо от размера бизнеса. Гибкая тарификация и ряд дополнительных опций позволяют заинтересовать и компании с 2-5 сотрудниками, и крупные организации с сотнями менеджеров в штате.