Ֆիքսված ինտերնետ, հեռուստաալիքներ, բջջային կապ, հավելվածներ՝ «RED»փաթեթում
Viva-ի հետ հնարավոր է զարգացնել սեփական ցանցը, ստեղծել բաժանորդային ընդհանուր բազա, ներկայացնել գրավիչ առաջարկ, գործել արդյունավետ կերպով և լինել նորարար: Ֆիքսված ինտերնետի և հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող HouseNet ընկերությունը բավարարել է Viva-ի ներկայացրած պահանջներն ու համալրել «RED»-ի գործընկերների ցանկը:
Արդյունքում՝ «RED» սակագնային պլանն արդեն հասանելի է Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքում, ինչպես նաև Մրգաշատ, Նորապատ, Սարդարապատ, Լենուղի, Արմավիր, Նալբանդյան, Այգեշատ, Հայկավան, Ջրաշեն և Նոր Արտագերս գյուղերում։ «RED»-ի 3-ը 1-ում փաթեթները ներառում են ֆիքսված ինտերնետ, հեռուստաալիքներ և բջջային կապ, ինչպես նաև «Иви» օնլայն կինոթատրոնի և «Kinodaran» հավելվածի հասանելիություն: Ֆիքսված ցանցն ընդլայնման փուլում է: Բաժանորդն օգտվում Viva-ի բջջային կապից, իսկ ֆիքսված օպերատորին ընտրում է իր հայեցողությամբ: «RED»-ը շահավետ փաթեթ է ընտանիքի համար:
Գործընկեր կազմակերպության ղեկավարները շրջայցով եղել են Նալբանդյանում՝ ազդարարելու համագործակցության մեկնարկը:
«Մարզերում կապի ենթակառուցվածքի համաչափ զարգացումն ու տարբեր ծառայությունների որակի ու հասանելիության ապահովումը մեզ համար առանցքային ուղղություններ են: Այդ նպատակով մենք ստեղծել ենք համագործակցային հարթակ, բաց՝ ֆիքսված կապի այն օպերատորների համար, որոնք բավարարում են որակի՝ Viva-ի սահմանած չափանիշները: Ծառայությունների համակցումից շահում են թե՛ ֆիքսված կապի օպերատորները, թե՛ բաժանորդները: Այսօր մեր նոր գործընկերոջ՝ HouseNet-ի հետ Արմավիրի մարզում ենք: Մենք շարունակում ենք ընդլայնել «RED» հարթակի աշխարհագրությունն ու գործընկերների ցանկը: Պատրա՛ստ եղեք անակնկալների», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«RED» սակագնային պլանն ունի երեք հիմնական և երեք մարզային փաթեթ: Հիմնական փաթեթներից կարող են օգտվել բոլոր հաճախորդները: Մարզային փաթեթները ստեղծվել են մարզաբնակ ընտանիքների կարիքների գնահատման հիման վրա: Դրանք առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ:
«Viva-ի «RED» սակագնային փաթեթները HouseNet-ի ռազմավարական ուղղվածության պարզ և համոզիչ արտացոլումն են՝ տեխնոլոգիական առաջընթացի հնարավորությունները հասանելի դարձնել մարզերի բնակիչներին: Մեզ համար սա ոչ միայն արժեքավոր համագործակցություն է, այլև Հայաստանի թվային էկոհամակարգի զարգացմանը աջակցելու կարևոր առաքելություն: Մենք հատկապես մեծ ուշադրություն ենք դարձնում ծառայությունների հասանելիությանը գյուղական և սահմանամերձ շրջաններում, որտեղ մեր նորարարական լուծումներն առավել մեծ նշանակություն ունեն։ Նախաձեռնությունը միտված է ապահովել, որ այս տարածքների բնակիչներն ավելի լայն հնարավորություններ ունենան օգտվելու ժամանակակից տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններից՝ նպաստելով նրանց կրթական, բիզնես և սոցիալական ներառմանը։
HouseNet-ը վճռական է հասնել ցանկալի արդյունքների՝ շարունակական ներդրումներ կատարելով մարզերի ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ: Մենք վստահ ենք, որ այս նախագիծը ոչ միայն արդյունավետ կլինի, այլև մեծ պահանջարկ կվայելի», - նշել է HouseNet-ի համահիմնադիր Գևորգ Գադուկյանը:
Ավելի վաղ «RED» սակագնային պլանից օգտվելու հնարավորություն են ունեցել Շիրակում, Վայոց ձորում, Գեղարքունիքում, Կոտայքում, Արարատում և Երևանում:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար Viva-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը, իսկ Հայաստանի այլ օպերատորների կանխավճարային և հետվճարային բաժանորդները՝ օգտվել համարի տեղափոխելիության ծառայությունից, ապա միանալ «RED»-ին: «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն ևս կա:

Viva and HouseNet in Armavir region
With Viva, one can develop network, establish a shared subscriber base, present attractive offers, operate efficiently, and be innovative. HouseNet, a provider of fixed Internet and TV services, has met Viva’s requirements and has joined the list of “RED” partners.
As a result, the “RED” tariff plan is now available in the city of Metsamor in Armavir region and in several villages, including Mrgashat, Norapat, Sardarapat, Lenughi, Armavir, Nalbandyan, Aygeshat, Haykavan, Jrashen, and Nor Artagers. 3-in-1 packages of “RED” include fixed Internet, TV channels, and mobile communication, as well as access to the “Иви” online cinema and the “Kinodaran” application. The fixed network is currently being expanded. Subscribers use Viva’s mobile connection, and can choose their fixed operator at their discretion. For families, “RED” is a great choice.
The heads of the partner organization visited Nalbandyan to announce the start of a new partnership.
“The proportionate development of communication infrastructure in the regions along with ensuring the quality and accessibility of various services, are key directions for us. To this end, we have created a cooperation platform open to fixed communication operators who meet the quality standards set by Viva. Both fixed operators and subscribers benefit from the combination of services. Today, we are in the Armavir region with our new partner, HouseNet. We continue to expand the geography of the “RED” platform and our partner network. Stay tuned for exciting surprises,” Armen Avetisian, Viva’s General Director, noted.
“The “RED” tariff plan offers three main and three regional packages. The main packages are available to all customers. The regional packages were developed based on an assessment of the needs of families living in the regions. They provide more affordable subscription options.
Viva's RED tariff packages are a clear and convincing reflection of HouseNet's strategic direction — making the benefits of technological progress available to regional residents. For us, this is not only a valuable partnership but also an important mission to support the development of Armenia's digital ecosystem.
We place particular emphasis on the accessibility of services in rural and border areas, where our innovative solutions play an especially significant role. This initiative aims to ensure that the residents of these regions have broader opportunities to benefit from the possibilities offered by modern technologies, contributing to their educational, business, and social inclusion.
HouseNet is determined to achieve the desired results by making continuous investments in the development of regional infrastructure. We are confident that this project will not only be effective but also in high demand,” noted HouseNet founder Gevorg Gadukyan.
The “RED” tariff plan was earlier made available in Shirak, Vayots Dzor, Gegharkunik, Kotayk, Ararat, and Yerevan.
To activate the “RED” tariff plan, Viva prepaid subscribers can send the USSD command of their preferred option. Prepaid and postpaid subscribers of other operators of Armenia can use the mobile number portability service to switch to “RED”. It is also possible to switch between different “RED” packages.